با تشکر از چنل پیک شرق

یین چوان مرکز منطقه خودمختار نین شیا هوی،در شرق کشور چین و در بخش مرکزی دشت های نین شیا واقع شده است.نین شیا از شرق به کوه های هه لن (helan) و از غرب به رودخانه زرد محدود می شود.

💢 نین شیا شهر کلیدی در حال توسعه منطقه و محل دائمی برگزاری نمایشگاه چین و کشورهای عرب است.

💢 یین چوان شهری باستانی با قدمتی طولانی است و شهر معروف تاریخی- فرهنگی کشور چین است.قدرت رقابتی کلی شهر بالاتر از سایر مناطق کشور است،این شهر مفتخر به دریافت جوایزی مانند شهر فرهنگی کشور،شهر ذخیره آب،شهر بهداشتی،شهر بوستان ها،شهرنمونه حفاظت از محیط زیست،شهر نمونه برای زندگی و دیگر افتخارات شده است و به همین خاطر به عنوان ده استان مناسب جدید و بزرگ چین(برای زندگی)نامیده شده است.

💢 یین چوان نه تنها دارای فرهنگ تاریخی چینی با سابقه ای است،بلکه فرهنگ عمیق و غنی اسلامی را نیز در خود جای داده است.در اوایل دوران سلسله یوان،آموزه های اسلامی وارد سرزمین یین چوان شد.در داخل شهر بیش از 400 مسجد کوچک و برزگ وجود دارد.در دوره های بعدی،مناطقی مانند "بوستان فرهنگی هویی سیانگ چین" و "شهر اسلامی جهان" ساخته شد.

💢 یین چوان فرهنگ غذایی غنی ای دارد که اصلی ترین آن ها فرهنگ غذایی قوم مسلمان هویی و قوم هن است.غذاهای قوم هن عمدتا از غذاهای شرقی تشکیل می شود.طعم و مزه غذاهای قوم هویی،تلفیقی از غذاهای اسلامی و غذاهای سنتی دشت های مرکزی است.

💢 از جمله غذاهای اسلامی میتوان به گوشت بره بخارپزشده (zhengyanggaorou) ،گوشت ورقه شده گاو(niuyangrousu)،گوشت گوسفند استخوانی (نوعی گوشت با استخوان که با دست می خورند) و دیگر غذاهاست.هم چنین خوراکی های محلی لذیذ بسیار معروفی نیز دارد.به همین خاطر این شهر سزاوار عنوان پایتخت فرهنگی غذاهای عالی اسلامی چین است.


银川 宁夏回族自治区的首府,地处中国西北地区宁夏平原中部,西倚贺兰山、东临黄河,是发展中的区域性中心城市,中国-阿拉伯国家博览会的永久举办地。
银川是历史悠久的塞上古城,是国家历史文化名城,城市综合竞争力跻身全国百强,荣获全国文明城市、国家节水型城市、国家卫生城市、国家园林城市、国家环保模范城市、中国人居环境范例奖等殊荣,被评为“中国十大新天府”。银川不仅拥有悠久的中华历史文化,还有浓郁的伊斯兰文化底蕴,早在元朝初年,伊斯兰教就已传入银川,银川市内拥有大小清真寺400余座,后期还建有“中华回乡文化园”“世界穆斯林城”。
银川有丰富的饮食文化,以汉族和回族的饮食习惯为主。汉族饮食以西北菜为主。回族饮食,兼具中原传统和穆斯林的双重风味,清真菜肴有清蒸羊羔肉、牛羊肉酥、手抓羊肉等,也有非常地道的回族风味小吃。不愧为“中华清真美食文化之都”。

🍲🍝تصاویری از غذاهای محلی شهر یین چوان